Win List 2023/24

Feature Winners


Updated 10th Apr 2024

SPRINTCAR
Joel Myers Jr - 9 (Ruapuna 2 Dec, Nelson 9 Dec, Cromwell 30 Dec, Nelson 27 Jan, Ruapuna 4 Feb, Ellesmere 10 Feb, Ruapuna 17 Feb, Springs 24 Feb, Cromwell 31 Mar)
Jamie Duff - 6 (Cromwell 21 Oct, Ruapuna 4 Nov, Riverside 11 Nov, Cromwell 29 Dec, Cromwell 1 Jan, Cromwell 9 Mar)
Daniel Thomas - 5 (Kihikihi 28 Oct, Baypark 4 Nov, Kihikihi 25 Nov, Kihikihi 9 Dec, Kihikihi 29 Jan)
Jonathan Allard - 4 (Springs 16 Mar, Palmy 30 Mar, Harrisville 31 Mar, Ruapuna 6 Apr)
Michael Pickens - 3 (Waikaraka 26 Dec, Baypark 27 Jan, Springs 17 Feb)
Connor Rangi - 3 (Nelson 8 Dec, Ruapuna 16 Dec, Ruapuna 20 Jan)
Dean Brindle - 2 (Baypark 21 Oct, Baypark 9 Mar)
Rodney Wood - 2 (Baypark 11 Nov, Baypark 9 Nov)
Caleb Baughan - 1 (Ruapuna 16 Mar)
Josh Buchanan - 1 (Dunedin 27 Jan)
James Dahm - 1 (Baypark 3 Jan)
Steve Duff Jr - 1 (Nelson 9 Dec)
Brian Edwards - 1 (Kihikihi 16 Mar)
Adam Evans - 1 (Dunedin 28 Oct)
Max Guilford - 1 (Greymouth 13 Jan)
Christian Hermanson - 1 (Waikaraka 16 Dec)
Ayrton Hodson - 1 (Baypark 2 Dec)
Jamie Larsen - 1 (Gisborne 17 Nov)
Matthew Leversedge - 1 (Ruapuna 18 Nov)
Ryan O'Connor - 1 (Baypark 13 Jan)
Stephen Taylor - 1 (Ruapuna 2 Mar)



MIDGET
Brad Mosen - 10 (Kihikihi 28 Oct, Baypark 4 Nov, Baypark 11 Nov, Kihikihi 25 Nov, Ruapuna 4 Feb, Springs 24 Feb, Baypark 9 Mar, Springs 16 Mar, Palmy 29 Mar, Palmy 30 Mar)
Michael Pickens - 6 (Waikaraka 16 Dec, Palmy 30 Dec, Waikaraka 1 Jan, Baypark 3 Jan, Springs 17 Feb, Springs 23 Feb)
Jack Low - 5 (Ellesmere 11 Nov, Ruapuna 18 Nov, Ruapuna 2 Dec, Ruapuna 2 Mar, Ellesmere 7 Apr)
Mitch Fabish - 3 (Palmy 2 Dec, Stratford 10 Feb, Kihikihi 24 Feb)
Travis Buckley - 2 (Dunedin 23 Mar, Harrisville 31 Mar)
Buddy Kofoid - 2 (Waikaraka 26 Dec, Baypark 28 Dec)
Jordan McDonnell - 2 (Palmy 28 Oct, Palmy 20 Jan)
Ben Morgan - 2 (Ruapuna 16 Dec, Nelson 13 Jan)
Max Guilford - 1 (Ruapuna 20 Jan)
Aaron Hodgson - 1 (Baypark 21 Oct)
Brent Huijs - 1 (Wanganui 11 Nov)
Alec Insley - 1 (Ruapuna 5 Apr)
Tom Lumsden - 1 (Ruapuna 4 Nov)
Brock Maskovich - 1 (Kihikihi 9 Dec)
Ben Matthews - 1 (Ruapuna 6 Apr)
Luke McClymont - 1 (Baypark 13 Jan)
Jeremy Webb - 1 (Ruapuna 17 Feb)



TQ
Regan Tyler - 10 (Napier 4 Nov, Kihikihi 25 Nov, Waikaraka 26 Dec, Palmy 20 Jan, Rotorua 26 Jan, Springs 17 Feb, Kihikihi 9 Mar, Napier 31 Mar, Ruapuna 6 Apr, Ellesmere 7 Apr)
Aaron Humble - 8 (Napier 21 Oct, Nelson 4 Nov, Blenheim 11 Nov, Huntly 10 Feb, Napier 24 Feb, Kihikihi 16 Mar, Kihikihi 16 Mar, Napier 29 Mar)
Jeremy Webb - 4 (Nelson 18 Nov, Nelson 9 Dec, Nelson 13 Jan, Ruapuna 16 Mar)
Tyler Warnock - 3 (Ruapuna 4 Nov, Ruapuna 16 Dec, Ruapuna 4 Feb)
Kayden Barker - 2 (Waikaraka 16 Dec, Huntly 6 Apr)
Dylan MacGregor - 2 (Gisborne 4 Nov, Gisborne 16 Dec)
John Schoester - 2 (Nelson 10 Feb, Nelson 2 Mar)
Duane Todd - 2 (Kihikihi 28 Oct, Napier 27 Dec)
Scott Bailey - 1 (Ruapuna 4 Feb)
Ryan Baker - 1 (Springs 23 Feb)
Ricky Brett - 1 (Ruapuna 2 Mar)
Nathan Brough - 1 (Ruapuna 5 Apr)
Terence Dorrell - 1 (Huntly 13 Jan)
Aaron Finlay - 1 (Ruapuna 20 Jan)
Morgan Frost - 1 (Nelson 31 Mar)
Alicia Hill - 1 (Nelson 14 Oct)
Montana Jamieson - 1 (Ruapuna 17 Feb)
Ben Morgan - 1 (Ellesmere 11 Nov)
James Thompson - 1 (Ruapuna 18 Nov)



F2 MIDGET
Corbin Anderson - 6 (Rotorua 1 Dec, Waikaraka 26 Dec, Baypark 17 Feb, Springs 24 Feb, Huntly 9 Mar, Baypark 30 Mar)
James Earl - 6 (Baypark 2 Dec, Baypark 9 Dec, Gisborne 13 Jan, Baypark 27 Jan, Kihikihi 29 Jan, Gisborne 6 Apr)
Leyton Kendall - 2 (Kihikihi 11 Nov, Waikaraka 16 Dec)